Комунальне некомерційне підприємство "Криворізька інфекційна лікарня №1" Криворізької міської ради
НОВИНА
15 квітня, 2025 15:01

До Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона

За статистичними даними закладів охорони здоров'я Дніпропетровської області у 2024 році проліковано стаціонарно  41 580 хворих на неврологічну патологію, з них з хворобою  Паркінсона – 503, що  складає 1,2% від усіх неврологічних захворювань.
тремтіння — тремор, який зазвичай починається з голови й руки (частіше, коли кінцівка розслаблена);
брадикінезія — уповільнення руху, коли фізичні рухи набагато повільніші за норму, що може ускладнювати повсякденні завдання і призвести до характерного повільного пересування дуже маленькими кроками;
ригідність — скутість і напруга у м’язах, що може ускладнити переміщення і вираз обличчя, а також може призвести до болісних м’язових спазмів (дистонія).
Хворі мають характерний зовнішній вигляд, зокрема, постави: голова нахилена вперед, коліна та лікті напівзігнуті, спина згорблена.
Хвороба Паркінсона розвивається внаслідок утрати нервових клітин у частині мозку, яку називають сірою субстанцією.
Симптоми хвороби Паркінсона зазвичай починають розвиватися, коли близько 80% нервових клітин у субстанції мозку були втрачені.
Істинна етіологія захворювання залишається невідомою. На думку науковців, велике значення мають генетична схильність, вік і фактори зовнішнього середовища (пестициди й гербіциди, що використовуються в сільському господарстві та в транспорті або промислові забруднення). Взаємодія цих факторів ініціює процеси дегенерації у клітинах головного мозку.
Приблизно у 1% пацієнтів хвороба передається генетично. Що старшою стає людина, то більшає ймовірність захворіти. Спеціального попереднього обстеження не існує.
Бувають  рідкісні типи, де можна визначити конкретну причину:
паркінсонізм, зумовлений медикаментозними препарами,
інші прогресивні стани мозку,
цереброваскулярні захворювання.
У разі виявлення симптомів хвороби Паркінсона необхідно звернутися до сімейного лікаря для подальшого обстеження. Існують спеціальні методи діагностики, які допомагають виявити цю хворобу на ранніх стадіях (спеціальні неврологічні тести, нейропсихологічне тестування, МРТ та інші). Сучасні досягнення у вивченні причин цієї  хвороби, створення нових лікарських препаратів та розроблення сучасних схем їх застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя пацієнтів на тривалий час.      Якщо людина при виявленні в неї хвороби Паркінсона  не проходитиме курс лікування, то вона з часом втрачає здатність рухатися самостійно та потребує постійної сторонньої допомоги.
Наразі, не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні методи, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя:
підтримувальна терапія — наприклад, фізіотерапія;
медикаменти;
хірургія (у деяких випадках).
Частково попередити судинний паркінсонізм  можна профілактикою та лікуванням гіпертонічної хвороби. Так, запобігти хворобі Паркінсона допоможе органічне харчування, свіжі овочі та фрукти,  вітаміни, регулярні фізичні вправи, ходьба, захоплення хобі, їзда на велосипеді, уникання стресу (у складній життєвій ситуації треба намагатися відшукати позитивні моменти).
Бережіть себе та Ваших близьких!
Пропонуємо до вашої уваги інформаційний відео-матеріал від медичного експерта Дніпропетровської області: Пашковського Вадима Івановича, завідувача відділенням неврології №1 КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова» ДОР». Знайти публікацію можна на сторінці КП «Дніпропетровський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» ДОР» у мережі фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/share/v/15BonnCYjf/
Здоров’я – це найцінніший ресурс, про який ми маємо піклуватись. Прості і щоденні правила допоможуть посилити імунітет та уникнути інфекційних захворювань....
Вогонь – це стихія, яка часом виходить з-під контролю людини. Руйнування, які здатний нанести пожежа, досить масштабні і глобальні. Однак ніщо матеріальне не може зрівнятися з людс...
Клініко-діагностичний кабінет